Poeter.se logo icon
Redan medlem?   Logga in




 


bild på FN broschen


Sverige är under sulorna på en dvärggangsters!

(just nu var jag på en Fb dokusåpa/reality show där en kvinna lämnade en kommentar om att blod kommer att hällas i hela världen tema trötthet mellan fatig och rik, eftersom det bara är get blod, säkerhetspersonalen anslöt sig omedelbart till positionerna.)

Publicerad 29 nov 2024 kl 14:16 Sverige skickar bandvagnar till Ukraina som en del av ett nytt supportprogram. Bandfordonen prisas för sin mångsidighet och förmåga att navigera i svår terräng, men de har också fått kritik. Detta initiativ är en del av Sveriges fortsatta stöd till Ukraina i deras konflikt med Ryssland

https://www.expressen.se/tv/nyheter/varlden/nytt-jattetag-svenska-bandvagnar-till-ukraina/

 obs: God kväll, Tyskland förbereder sig för krig.

Den håller på att inventera bunkerblocken för att skydda befolkningen.




Övriga genrer (Pastisch/Hommage) av Jeflea Norma, Diana. VIP
Läst 54 gånger
Publicerad 2024-11-29 15:06



Bookmark and Share


  Jeflea Norma, Diana. VIP
Precis! Smycket med de 17 färgerna representerar de 17 globala målen för hållbar utveckling, även kända som FN:s globala mål. Dessa mål är en del av en överenskommelse som världens ledare har enats om för att skapa en bättre och mer hållbar framtid för alla.

Målen inkluderar att bekämpa klimatförändringar, utrota fattigdom, främja fred och rättvisa, och mycket mer. Varje färg på smycket symboliserar ett specifikt mål, och tillsammans representerar de en helhetssyn på hållbar utveckling.

Det är fantastiskt att se hur dessa mål inspirerar människor och organisationer världen över att arbeta tillsammans för en bättre framtid!
2024-11-29
  > Nästa text
< Föregående

Jeflea Norma, Diana.
Jeflea Norma, Diana. VIP