Tja, säga vad man vill ...
Mången åsikt kan man ha om mannen i Väst men en åsikt delar jag dock med honom å är att det är vilseledande, att låta män som genom gått transition till att se ut som kvinna. Skulle ha rätten att tävla mot riktiga kvinnor i olika arenor - det är inte sportsligt och inte fair play.
Å visst är det så - även om.
Värst är att barn fostras att tro sig vara något som de inte äro - om ens brorsa hade varit i dag barn, så hade väl folk klädd honom i kläder för kvinnor. En själv fick vara starke Adolf i lekarna, så en själv skulle väl idag vara i det andra könet.
Nä, tack och lov att barn forskar men det är inte samma sak. Att de därmed vill bli någon annan än sig själv i slutändan och det innebär väl inte, att bli det som andra sig tror vara det som barnen ser ut att utåt vara en liten tid.
Övriga genrer
(Pastisch/Hommage)
av
Flicis
Läst 35 gånger och applåderad av 1 personer Publicerad 2025-08-05 12:20 |
Nästa text
Föregående
Flicis |