Poeter.se logo icon
Redan medlem?   Logga in




 

Sommarskrivövningar!






Blogg (Medlemmar) av Redaktion poeter.se VIP
Läst 1748 gånger och applåderad av 19 personer
Publicerad 2022-06-22 11:59



Bookmark and Share


  the wildcat VIP
beklagar inte läst detta förut strålande och inspirerande uppgifter.
utvecklande
2025-01-12

    ej medlem längre
hösten kom för några dagar sen, blir det nåt hösttema snart?
2022-08-31

  Cikoria Blå VIP
Bra övningar.
2022-08-10

  Sturesdotter
Bra övningar!
Ibland behövs en liten knuff åt olika riktningar.

2022-08-01

  TrollTörnTrappan VIP
Spännande uppslag..! Får lust att pröva nästan alla punkterna. Nåväl, skriver någon här och där...

Upptäckte inlägget först nu, efter en dryg vecka. Ändå verkar ingen ha tagit sig an processen ännu..?
2022-07-02

  Lottie Ålhed VIP
Kul med lite övningar
2022-06-29

  Flicis VIP
hej och trevlig sommar till er alla

punkt nummer 1 borde vara lätt som en plätt för mig - för jag lyckas göra det nästan jämnt.. står och funderar över annat då någon säger och gör något annat tja,

punkt nummer 20 är gôr svår och

så önskar en trevlig och go' sommar
2022-06-27

  lodjuret/seglare VIP
Jag var inte medveten om att skrivande hade en årstid. Måleri och fotograferande kan ha det. Men vinterbadaren kan vilja ha ett ord med där. Det lär skola kunna finnas de vilka som 'reser till solen' på vintern, den skiner så gott i alperna och skidorna glider extra lätt (på främmande mark) i Cortina.
2022-06-22
  Redaktion poeter.se
Redaktion poeter.se VIP

Senaste nyheterna
Vinnande bidrag #MarsDikt
Stort tack till alla som skickat in bidrag till poeter.se vårpoesitävling. Det har varit en glädje att läsa så många olika tolkningar – från det allra subtilaste spirande ljuset till den råa, kroppsliga upplevelsen av mars.

Välkommen till MarsDikt - Tävling
#MarsDikt - Välkommen att delta i poeter.se vårtävling.

Varmt välkomna till rimtävling – vecka 3!
Decemberdagarna rullar vidare, ljusen brinner långsamt ned och orden hittar nya vägar. I vår rimverkstad har kreativiteten nu nått sin tredje våg, och det är dags att ännu en gång öppna dörren för rimmens fantasi.