alla mina sjukdomar ,stroken, magblödningar med hjärtat passe cker ,cancern.'
.sen sågade jag av mig minna finger toppar på vänster hand på träfirman-
jag jobbade på hade jobbat där två år det tog tre månader innan såret blev helt .det var lill fingret o ring fingret som blev kortare ring finret var brutet gick åt fel håll.
den måste opereras sågas av o sätta i en spik så den blev raksen fivck jag gå med gips vaga gips på handen i 9 månader för handleden bara hängde . jag tänkte ingen kolade om den var bruten jag tänkte kraften från den stora sågklingan pinnen-
fastnade när jag sågade jag hade stått där i två år var sjukskriven 1 år .
tänkte åkte av vägen när jag lämnat min minsta son i skolan, hade pricis gjort . illa . fingrarna dom blödde jag åkte av vägen i en kurva försökte få upp bilen fick kravla sig upp till vägen tog mig till en bonde som drog upp mig i diket .
tårarna kommer tänkte alt är emot mig sen efter det fick jag nytt jobb på träfirma , och det var två män som jobbade där o där hos derra kvinnor var min minsta son . dagbarn medan jag jobbade det fanns alltid 4 damamor var en sjuk fick man-
ta den som kunde ta emot barnen-efter jag började jobba igen skaffade jag djur -
hade höns kaniner gris ko o häst det var mycket jobbo mocka skit o ge dom mat-
sen katter o hundar jag trivdes man var aldrig frisatt utan ström kom inte till jobb o skola när träden låg på vägen sen när dom inte plogat ja det är lugnare på landet .
nej jag skulle aldrig våga bo så efter alt som hänt där i skogen otrygheten.
o sen det sjuka nu här alt det här komme fram när jag har healing
-alt skal ut i minna tankar av birgitta 15 1 2025
alt skal ut ur tankarna