



Tack goda krafter för att livet inte blev som jag planerade. Istället blev det helt perfekt/ evelyn
Författarsida

LÄS GÄRNA
MINA TEXTER, Arkiv 274 Texter ![]()
« Första 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Sista » Det finns 14 sidor, du står på sidan 1 |
OM MIG
Behöver Du en injektion av Positiv Energi - DÅ har du kommit rätt!! ******* Jag kallar mig Författare och Poet, men egentligen är jag bara en Livsnjutare med överskottsenergi, mycket fantasi och skrivklåda... med åren kom också en Positiv Livsfilosofi som, döm av min förvåning, får andra människor att hitta (tillbaka till) sina egna positiva tankar, så här skriver jag (i olika format) berättelserna om mina äventyr längs Livets olika vägar och sk(r)attkartorna som fortsätter visa rikedomarna på de allihop.Tack vare de är jag den rikaste bland människor.
Så varmt välkommen till Det Goda Livet ~ livet jag skapar och lever i, tanke för tanke, känsla för känsla. Och som varenda text här handlar om. På ena eller andra sättet. ******* Positiva tankar och känslor har ju en (magisk) förmåga att förvandla allting vi gör och upplever i livet till Poesi. Speciellt när vi präntar ner de på pappart. ~*~ På poeter.se har jag haft ynnesten att medverka och fått mina tankar publicerad i antologierna; Det är jag så Otroligt Stolt och Tacksam över.
Att bli Författare och Poet var inget jag eftersträvade, men jag är ödmjukt tacksam över att den gåvan gavs mig någonstans längs livets vandringsvägar. Liksom insikten att GLÄDJEN är min absoluta Favorit-följeslagare och Favoritplats att leva på.
Ps:
Varmt Välkommen! Blev medlem oktober 2015 Har skrivit 1 099 kommentarer. Har fått 2 160 applåder. Böcker
Länkarhttp://www.facebook.com/evelyn.falkmoller.1 |